Економічна ситуація на сьогоднішній день така, що мало хто може гідно жити без використання кредитів. Придбати житло, автомобіль з власних заощаджень – для багатьох стає непосильним завданням. Більш того, іноді не вистачає на звичайні потреби, начебто ремонту або заміни побутової техніки, лікування, організації свята для дитини. Щоб залагодити фінансове питання люди звертаються в банки або оформляють кредити онлайн. У першому випадку можна розраховувати на більш велику суму і низькі відсотки, у другому на гнучкі умови і відсутність бюрократичної тяганини. Щоб зрозуміти, чому в мікрофінансових організацій так багато клієнтів, достатньо подивитися, які вимоги висуває банк до потенційних позичальників. 

 

Оцінка платоспроможності і благонадійності

Схвалення вашої заявки, як і умови кредитування багато в чому залежать від того, який рівень доходів ви маєте. Для цього необхідно надати:

  • довідку про доходи з місця роботи;
  • звіти в податкову для фізичних осіб;
  • виписки з рахунків в інших банках;
  • технічний паспорт на автомобіль (якщо є);
  • документи на право володіння нерухомістю або іншою власністю.

Якщо ж ви розраховуєте на велику суму, наприклад, для купівлі автомобіля, то будуть оцінювати платоспроможність і найближчих родичів. Тобто, потрібен аналогічний пакет документів, наприклад для вашого чоловіка/дружини. Тоді як кредит онлайн без відсотків не вимагає жодного документа з цього списку. 

 

Портрет позичальника

Також у банках існує таке поняття, як портрет позичальника. Щоб його сформувати від потенційних клієнтів вимагають:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • диплом про здобуту освіту;
  • свідоцтво про шлюб;
  • виписку про стан здоров’я;
  • свідоцтво про народження дитини.

А також заповнити анкету позичальника з питаннями на кілька сторінок. Щоб оформити онлайн-заявку на кредит, вам буде потрібно тільки перший пункт цього списку, а також коротеньке анкетування прямо на сайті МФО. 

Ідеальний портрет позичальника для банку формується з багатьох критеріїв. В залежності від фінансової установи він може частково корелюватися. Але в основному банки хочуть бачити: одруженого чоловіка з дітьми, віком 30-45 років, проживаючого у великому місті, що має декілька років стажу в одній компанії, з міцним здоров’ям, бездоганною кредитною історією і володінням ліквідною нерухомістю. 

 

Інші переваги МФО перед банками

На розгляд заявок та безпосередню видачу грошей у банку можуть піти тижні. Часто не достатньо одного візиту, щоб узгодити всі деталі, пройти співбесіду з менеджером кредитного відділу, донести всі документи і підписати договір. Швидкі онлайн кредити оформляються в лічені хвилини, а гроші приходять на картку одразу після підтвердження угоди. Причому зробити це можна в будь-який час доби і з будь-якого комп’ютера з виходом в Інтернет. 

Кредитний договір з банком – це багатосторінковий документ, розібрати всі тонкощі якого під силу лише людині з вищою юридичною освітою. Там буде маса додаткових умов, якими банк хоче перестрахуватися від різних залежних і не залежних від вас обставин. Наприклад, зміни курсу національної валюти. Умови МФО гранично прозорі, прості й зрозумілі. А для наочності на першій сторінці сайту є онлайн-калькулятор, де декількома кліками ви отримаєте суму, яку повинні будете повернути кредитору. 

Кредитна історія – дуже важливий показник для банківської оцінки позичальника. Вашим мінусом буде навіть прострочений платіж за праску рік тому. Тоді як МФО лояльні до клієнтів з будь-якою кредитною історією.