Якщо ви хоч раз зверталися в банк, то напевно знаєте, наскільки пильно вивчають співробітники кредитну історію, перш ніж схвалити або відхилити заявку на кредит. Ця інформація дозволяє в подробицях оцінити вашу платоспроможність, благонадійність, відповідальність і навіть рівень доходів. Багато хто вважає, що Бюро Кредитних Історій збирає дані лише про кредити, оформленні в банку. Насправді, там є і мікропозики, і кредит на телефон в магазині. Більш того, за запитом організація може надати також дані про сплату податків, виписаних та погашених штрафи, заборгованість по комунальним платежам. Інформація в БКІ зберігається до 15 років, так що документ виходить досить змістовний.

 

Яка кредитна історія повинна бути у позичальника мікрофінансової організації?

Галасні оголошення зазивають отримати онлайн кредит на карту без відмови в Україні цілодобово. Що формує хибне уявлення про те, що мікрофінансові організації видають гроші кому попало, і навіть не дивляться в бік кредитної історії. Насправді, ставлення до цього документа у МФО дійсно більш лояльне, ніж у банків. Ви можете мати заборгованості в минулому і навіть не погашені кредити в сьогоденні і розраховувати на отримання мікропозик. Але навіть в МФО вам відмовлять при наявності:

  • регулярних прострочень по платежах;
  • заборгованості перед іншими МФО;
  • прострочень платежів МФО в найближчому минулому;
  • непогашених позик в декількох організаціях.

Однак в цих ситуаціях вам можуть піти на зустріч, якщо ви надасте довідку про доходи, документи на право власності дорогого майна. Так що, якщо вам відмовили і ви підозрюєте, що виною тому стала кредитна історія – не впадайте у відчай. Спробуйте подати заявку на кредит на карту онлайн без відмови в інші мікрофінансові організації, можливо там умови будуть м’якші. 

 

Наскільки важливий кредитний рейтинг при зверненні в МФО?

Крім історії існує кредитний рейтинг. Він вимірюється в цифрах і має кілька градацій від дуже низького до дуже високого. Багато організацій теж приймають його до уваги, але онлайн кредити на карту без відмови ви можете отримати навіть при низькому значенні. Справа в тому, що МФО не цікавляться абстрактними цифрами, вони оцінюють своїх клієнтів з точки зору характеру прострочень. Наприклад, у вас може бути низький кредитний рейтинг за прострочення по виплатах за взятий в розстрочку телевізор в минулому році, навіть якщо цей кредит уже закритий. 

 

Чому мікрофінансові організації так лояльні до кредитної історії?

Як бачите, МФО її все-таки оцінюють. Але їм більше цікавий поточний стан ваших справ, а не помилки в минулому. Мікропозики видаються на короткі терміни, тому кредитор розуміє, що якщо в даний момент у вас все добре, навряд чи ситуація зміниться за 5-10 днів. Крім того, кредит онлайн на карту без відмови в Україні видається на невелику суму, а значить ризики значно менші, ніж у банків. Наприклад, максимальний ліміт становить 15000-20000 гривень, але основна маса позичальників оформляє мікропозики всього на 1000-3000 гривень.